Waarderingsmedaille voor familieagenten

21-12-2021

DELEN:

Ze wisten dat er een verrassing aanstaande was, maar een medaille op de vroege morgen van dinsdag 21 december hadden de collega's niet verwacht. Stichting WEP reikte deze blijk van waardering uit aan een groep familieagenten in Warnsveld tijdens hun vierdaagse opleiding. Een unicum. Want iedere familieagent in Nederland krijgt zo'n medaille.

"Veelal zijn deze collega's rustige gevoelsmensen die achter de schermen heel bijzonder dienstbaar en waardevol werk doen. Je wordt geconfronteerd met verlies en rouw, het heeft impact op je en op je tijd, vaak ook eigen tijd. Bijna 24/7 en in een soms lastige dynamiek en complexe zaken. Ik gun het hen dat zij in het zonnetje worden gezet", vertelt Paul Weresteijn. Hij is docent en landelijke coördinator van de familieagenten.

Werk dat gezien wordt
"Het gaat hier niet om een team maar om individuen over het hele land die bijzonder en complex werk doen. Naast hun reguliere taken in het blauw. Onze stichting is onder de indruk hiervan. Een familieagent is aanspreekbaar en benaderbaar voor slachtoffers en nabestaanden. Zo'n belangrijk onderdeel in het omgaan van verdrietige en traumatische situaties", aldus Jan Willem van de Pol van WEP. "Dat wordt gezien door onze stichting, maar ook door de collega's en helemaal door de mensen die worden bijgestaan."

Lute Niewerth sprak namens de eenheidsleiding: "Vroeger werd dit niet als werk gezien. Sterker nog: de politie schoot in het contact met slachtoffers of nabestaanden van misdrijven, ongevallen of suïcides vaak tekort. Gelukkig is daar nu veel meer aandacht voor. Jullie werk vindt veel in stilte plaats, de waardering die daaruit volgt ook. Vandaag wordt het hardop gezegd. Ik wens jullie heel veel succes bij dit belangrijke werk."

Betekenis en veel voldoening
Namens de familieagenten nam Corine Schep, coördinator van de eenheid Oost-Nederland, de oorkonde in ontvangst. "In de nood en wanhoop van mensen ben je als familieagent heel nauw betrokken. Je kunt echt wat betekenen. Vaak horen we "je was er op het moment dat ik het nodig had". Dat geeft veel voldoening. En ook dat wordt op verjaardagen verteld. Daar doen we het niet voor maar het is fijn dat deze waardering ook afstraalt op de hele politie."

De medaille wordt door de coördinatoren van de eenheden verspreid onder de familieagenten.

 

Delen

© WEP

Mis niets en ontvang 1 x in de maand al het WEP nieuws.
Adres

Willem van Lanschotlaan 1
3941 XV Doorn
Tel: 088-3340050
via Nederlands Veteranen Instituut (NLVI)

E-mail: info@wep.nu