Rotterdamse Onwijze Moeders krijgen waardering en erkenning politie

26-09-2019

DELEN:

Foto: WEP

Wat tien jaar geleden klein begon als initiatief van wijkagent Marco den Dunnen, is inmiddels uitgegroeid tot een begrip in Rotterdam. De Onwijze Moeders. Gisteren werden zij in Delfshaven in het zonnetje gezet. En niet zomaar. Het was een groot 'bedankt' van de politie en gemeente aan moeders die zeggen: "Wij laten onze wijk niet verloederen. Het is onze wijk."

Foto: WEP

Het was een grote club bij elkaar. Tientallen moeders met hun kinderen, vertegenwoordigers van vier scholen in de buurt, wethouder Bert Wijbenga, de wijkagenten en de mensen van WEP. In Post West, het buurthuis, kwam iedereen bij elkaar. Wijkagente Mitzi Schoemans vertelde hoe trots ze is op 'haar moeders' en hoe mooi het is dat het door dit project veiliger is op en rond de scholen maar ook dat men anders kijkt naar de politie. "Jullie zijn mijn oren en ogen in de wijk. Wij kunnen het niet alleen. Ik ben superblij en trots dat we hier nu met zo'n grote groep aanwezig zijn en dat we jullie kunnen bedanken."

Wethouder Wijbenga en Jan Willem van de Pol benadrukten dat ook. "Zo'n fantastisch initiatief waarin samenwerking cruciaal is en men zaken met elkaar deelt en bespreekt. En moeders die zo'n belangrijke rol spelen, ook in hun aanwezigheid op en rond de scholen."

Iedere vertegenwoordiger van de vier basisscholen de Vierambacht, de Ark, Emmaus en Mozaïek, kreeg vervolgens een beker overhandigd waarna de Onwijze Moeders allemaal een medaille ontvingen voor hun inspanningen. En dat moest worden vastgelegd op camera.
Als laatste toog de groep naar het schoolplein waarnaast de Blauwe Tegel door de wethouder, moeders en kinderen in de grond werd gelegd. Een prachtig initiatief wat de samenwerking laat zien tussen in dit geval de politie, Onwijze Moeders scholen en gemeente Rotterdam.

Foto: WEP

Delen

© WEP

Mis niets en ontvang 1 x in de maand al het WEP nieuws.
Adres

Willem van Lanschotlaan 1
3941 XV Doorn
Tel: 088-3340050
via Nederlands Veteranen Instituut (NLVI)

E-mail: info@wep.nu