Basisteam Weerijs Beste Politieteam van Nederland

30-10-2020

DELEN:

Foto: WEP

Het Basisteam Weerijs (Eenheid Zeeland-West-Brabant) heeft de WEP Award 2019-2020 gewonnen en is daarmee het Beste Politieteam van Nederland. De uitkomst van deze verkiezing vond vrijdagavond 30 oktober plaats. Niet zoals gebruikelijk op een drukbezocht en feestelijk gala, maar vanwege de coronapandemie gebeurde dat via een livestream.

Foto: WEP

WEP-directeur Bryan Rookhuijzen reikte de beker live uit aan de enorm verraste collega’s in Etten-Leur. Teamchef Jacoline Bolle nam de beker in ontvangst op de binnenplaats en riep uit: “We zijn gewoon het Beste Politieteam van Nederland! Dat is zo’n waardering voor ons team. Want het is echt een teamprestatie. Werkplezier, enthousiasme, creativiteit zijn belangrijk in ons team en we hebben veel voor elkaar over. Dit is echt een teamprestatie, zeker ook in een tijd met onderbezetting.”

Uitstekend werk
Uit 11 genomineerde topteams werd Basisteam Weerijs door de jury gekozen als terechte winnaar. Juryvoorzitter Ton Heerts: “Het team heeft laten zien een uitstekende samenwerking met ketenpartners te onderhouden, ook in de grensregio met internationale partners. Daarnaast toont dit team een zeer creatieve aanpak van het totale veiligheidsprobleem, met name in het afpakken van crimineel vermogen. Het team heeft de jury ook getoond hoe zij de click met de samenleving heeft ingevuld. De hoge gevaarsetting en de positieve insteek van de teamleden is de jury ook niet ontgaan. Het team is zeer actief in verbinding met de samenleving, ook via sociale media.” Voor de jury was het overigens een grote uitdaging de teams te beoordelen. “De diversiteit en professionaliteit was dit jaar opnieuw groot.”‘Unieke prestatie’
In een videoboodschap brachten korpschef Henk van Essen en Hanneke Ekelmans, lid van de korpsleiding en voormalig eenheidschef ZWB, hun felicitaties over aan het basisteam Weerijs. Korpschef van Essen: ‘Wat ik zelf heel mooi vind, was dat jullie zelf met het idee kwamen om dit jaar maar liefst één miljoen euro crimineel geld af te pakken. Jullie bedachten de afpakmeter, zodat je crimineel geld letterlijk in beeld hebt. Na vijf maanden stond die meter al op 850.000 euro aan geld, auto’s, motoren of een huis.’

Tweede en derde
Op de tweede plaats eindigde de frontoffice bestrijding kindermishandeling van de Eenheid Noord Nederland. De derde plaats ging naar rechercheteam ‘Project Noord’  van de Eenheid Oost-Brabant. De jury spreekt haar grote waardering uit over de prestaties van de elf genomineerde teams. “De teams laten prachtige (ondersteunende) activiteiten en divers en professioneel politiewerk zien.”

Genomineerde teams
De volgende teams ontvingen in de afgelopen maanden de maandelijkse WEP Award.

–  Basisteam Veluwe-West
–  Projectteam recherche – Noord Oost-Brabant
–  Bob Kamer Midden – Nederland
–  Frontoffice Bestrijding Kindermishandeling Noord-Nederland
–  Team bedreigde Politici
–  Luchtvaartpolitie (Infra)
–  Basisteam Weerijs
–  Team Digitaal Leren op afstand (Politieacademie)
–  Interne Netwerken Amsterdam
–  Hit & Run Cargo Team Rotterdam
–  DROC Noord-Holland

Foto: WEP

Delen

© WEP

Mis niets en ontvang 1 x in de maand al het WEP nieuws.
Adres

Willem van Lanschotlaan 1
3941 XV Doorn
Tel: 088-3340050
via Nederlands Veteranen Instituut (NLVI)

E-mail: info@wep.nu